Dzięki programowi nauczysz się:

• Rozpoznawać i zmieniać wzorce picia

• Radzić sobie z głodem alkoholowym i chęcią picia

• Kwestionować i zmieniać negatywne myśli

• Podnosić umiejętności podejmowania decyzji

• Skutecznego mówienia "NIE".

• Doskonalenia umiejętności rozwiązywania problemów

Program autoterapii NewWay-Alco

Czyli jak pomóc sobie samemu - zrezygnować z alkoholu lub ograniczyć jego picie?

Skuteczność potwierdzona badaniami klinicznymi.

Opracowany w ramach autorskiego projektu dr Kathleen Carroll na zlecenie Narodowego Instytutu Zdrowia w USA.

Program składa się z zestawu starannie opracowanych i wyselekcjonowanych oraz łatwych do przyswojeniu treści edukacyjnych, ćwiczeń i sprawdzonych technik, które w połączeniu wykazały się skutecznością w zapobieganiu i ograniczaniu picia alkoholu.

NewWay-Alco został zaadaptowany przez doświadczony zespół psychologów, naukowców i ekspertów z Fundacji Dolce Vita lidera w zakresie adaptacji zagranicznych programów leczenia uzależnień w Polsce.

Opiera się on na modelu CBT, ustrukturyzowanej terapii poznawczo-behawioralnej, jedynej skutecznej metody terapii nadużywania alkoholu potwierdzonej licznymi badaniami klinicznymi.

Zaprojektowany jest tak aby móc samodzielnie radzić sobie z problemem alkoholowym. Może też posłużyć jako materiał wspomagający pracę terapeuty.